Otomatik Şanzıman Servis - Tamir - Bakım ve Revizyon

Otomatik Şanzıman Revizyon

Otomatik vites araçlarınızın en önemli parçaları arasında yer alan şanzımanlar gerek hız gerek tork miktarını sağlamaktadır. Bu nedenle düzenli olarak bakım ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bilhassa gelişen teknolojiyle birlikte yaygınlaşan otomatik vites yani otomatik şanzıman araçlarınızın konfor ve performans kaybı yaşamaması açısından düzenli olarak Otomatik Şanzıman Revizyon İşlemi gerçekleştirilmelidir.


 

Otomatik vites araçlar çoğu zaman şoförün bir eyleme ihtiyaç duymadan sürüş gerçekleştirmesine olanak sağlar. Mekanik sistemler ile hidrolik sistemlerin birleşiminden oluşmuşlardır. Kendi kendine çalışan ve işleyen bir sistem oldukları için, düzenli olarak kontrolleri yapılmalıdır.


 

Otomatik Şanzıman Revizyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Çoğunlukla otomatik şanzıman revizyon işlemleri sürücülerin araçlarından şikayetçi olmasının ardından yapılmakta. İlerleyen zamanlarda oluşabilecek daha kapsamlı hataların önlenebilmesi amacıyla, ustalar tarafından yapılan incelemelerle gözlemlenmesi gereken bir durumdur.


 

Ortaya çıkabilecek sorunlar erkenden teşhis edilerek bilgi dahilinde müdahalesi yapılarak oluşabilecek sorunlar daha başlamadan önlenebilmektedir. Bundan dolayı otomatik şanzımanlarınızda revizyon işleminin sık sık yapılması ustalar tarafından önerilmekte ve dile getirilmektedir. Arslan Oto servisimize gelerek her türlü işlemi yaptırabilirsiniz. 

Arslan Otomotiv İletişim Bilgileri;
 

Telefon: 0534 600 61 20 | 0532 485 03 47