Otomatik Şanzıman Servis - Tamir - Bakım ve Revizyon

Otomatik Şanzıman Bakımı

Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda sizi rahatlatacak otomatik şanzımanların konforu oldukça güzel. Günümüzde otomatik vites araçlara olan ilgilinin artmasıyla, sorunlarda artmaktadır. Peki, sizi trafikte rahatlatan ve konfor sunan otomatik şanzımanlarınıza iyi bakıyor musunuz? Otomatik Şanzıman Bakımı düzenli olarak yapılması gerekmektedir.


 

Otomatik şanzımanların, hayatı kolaylaştırmak ve performans artışı sağlaması bakımlı olmasına bağlıdır. Otomatik şanzımanların yağlarının ömürleri maalesef sonsuza kadar değildir. Düzenli aralıklarla kontrollerinin sağlanarak temizlik ve yeni yağ koyulmalıdır. Otomatik şanzımanlarımızın yağlarına verilen isim “Automatic Transmission Fluid” kısaca ATF dir. Türkçe karşılığı olarak otomatik şanzıman sıvısı diyebiliriz.


 

Bu sıvı kırmızı ve yeşil renklerde olmak üzere üretilmektedir. Bu renklerde üretilmesinin temel nedeni, sarı renkte olan standart motor yağlarından rahat ayırt edilebilmesi için. Zaman içerisinde gelişen teknoloji ve firmalar arası rekabet nedeniyle farklı yağ türleri ortaya çıkmıştır. General Motors ve Ford firmalarının koydukları spesifikasyonlar yani belirli şartlar tüm dünyada geçerlidir.


 

Otomatik vites araçlarınızdan ilk gün aldığın performans ve konforu alabilmek için Otomatik Şanzıman Bakımı yaptırmayı unutmayın. Şanzıman sistemine göre farklı aralıklarla yapılması gereken bakım hakkında Arslan Otomativ şubelerimizi ziyaret ederek bilgi alabilir, bakımını yaptırabilirsiniz.
 Arslan Otomotiv İletişim Bilgileri;
 

Telefon: 0534 600 61 20 | 0532 485 03 47